Κάλιαρι-Πάρμα: Το fair play της σεζόν από τον Ζοάο Πέδρο στον Κούρτιτς! (vid)

Ενα μοναδικό στιγμιότυπο από τη χθεσινή αναμέτρηση… ζωής και θανάτου ανάμεσα σε Κάλιαρι και Πάρμα.

Στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής της Serie A, η Κάλιαρι υποδέχτηκε την Πάρμα σε μία μάχη των τελευταίων θέσεων της βαθμολογίας.

Παρά το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι, που είχαν την ευκαιρία να προσπεράσουν τους αντιπάλους τους με νίκη, προηγήθηκαν 0-2 και 1-3 γνώρισαν τελικά την ήττα με 4-3 με γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Ενα αποτέλεσμα που άφησε την Πάρμα στην προτελευταία θέση και πέντε βαθμόυς πίσω από την Κάλιαρο.

Ωστόσο, η εικόνα που προκάλεσε τη μεγαλύτερη συγκίνηση ήταν όταν ο 29χρονος Βραζιλιάνος επιθετικός των γηπεδούχων, Ζοάο Πέδρο, άφησε τους πανηγυρισμούς κι έκατσε κάτω, δίπλα στον αντίπαλό του, Γιασμίν Κούρτιτς που έκλαιγε απαρηγόρητος…