ΠΑΟΚ, Φωτιάδης… πέναλτι

Χθες ο ΠΑΟΚ κέρδισε τον ΟΦΗ με πέναλτι στις καθυστερήσεις. Ένα ακόμη την φετινή σεζόν. Και εντελώς συμπτωματικά, με διαιτητή τον Φωτιάδη.

Ο ρέφερι από την Ένωση Καστοριάς (οι κακές γλώσσες βέβαια λένε ότι τη “βγάζει” στη Θεσσαλονίκη) επιβεβαίωσε χθες μία… αξιοσημείωτη συνήθεια του. Να δίνει πέναλτι σχεδόν σε κάθε ματς που σφυρίζει τον ΠΑΟΚ

-ΠΑΟΚ-Τρίκαλα για το Κύπελλο, την σεζόν 2017-18, δίνει πέναλτι στις καθυστερήσεις και ο Πρίγιοβιτς κάνει το 2-1.
-ΠΑΟΚ-Λαμία για το πρωτάθλημα, την σεζόν 2018-19, πάλι πέναλτι με τον Άκπομ το οποίο αποκρούει ο Βελλίδης
-ΠΑΟΚ-ΟΦΗ για το πρωτάθλημα, την σεζόν 2019-20, δύο πέναλτι με τον Άκπομ να κάνει το 2-0 μέσα σε δέκα λεπτά.
-ΠΑΟΚ-ΟΦΗ για τα πλέι οφ, χθες, με τον Άκπομ να χαρίζει την νίκη στον ΠΑΟΚ στις καθυστερήσεις.

Πέντε ματς στην Τούμπα για τον Φωτιάδη, πέντε πέναλτι και πέντε νίκες. Δύο από αυτές, στις καθυστερήσεις.