eSports: Επιστροφή στις νίκες – Κυνηγάει την κορυφή!

Πάτησε… γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα eBasketball του ΑΡΗ και πήρε τη νίκη επί των Northerns. Επόμενος αγώνας αύριο Τρίτη 8/6 στο κλείσιμο του πρώτου γύρου στο ελληνικό πρωτάθλημα.

Αναλυτικά η ενημέρωση του τμήματος του Ερασιτέχνη:

Επιστροφή στις νίκες και την κανονικότητα, με το βλέμμα στην κορυφή

Σε ένα ήσυχο, όπως εξελίχθηκε βράδυ, ο Άρης κατάφερε να πάρει την νίκη με 44-56 έναντι της ομάδας των Northerns BC. Η κίτρινοι, ξεκίνησαν χλιαρά το ματς, άργησαν να βρουν πατήματα με αποτέλεσμα το ημίχρονο να κλείσει, βρίσκοντας τον Άρη ένα πόντο πίσω από τους αντιπάλους. Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα βρήκε την ευστοχία και με κύριο χαρακτηριστικό την άμυνα, κατάφερε να προσδωσει στα τελευταία λεπτά του αγώνα διαδικαστικό χαρακτήρα.

Boxscore
Παπανικολάου 20π, 4α, 9/17
Δραγουμανος 8π, 1κλ, 4/7
Πολιτης 11π, 2ρ, 3κλ
Συγγενιωτης 5π, 12ρ, 2κλ, 2α
Κυριακίδης 12π, 6ρ, 3α, 2κλ

Επόμενη αγωνιστική αύριο Τρίτη 9/6, στο κλείσιμο του πρώτου γύρου με την ομαδα της Battlenet.