Η ανατροπή του ΑΡΗ επί της ΑΕΚ είχε υπογραφή Δέλλα!

Το flashback της Nova στο μοναδικό επίτευγμα του Τραϊανού Δέλλα με τα δύο γκολ σε ένα ημίχρονο που έδωσαν νίκη στον ΑΡΗ απέναντι στην ΑΕΚ

Στην αναμέτρηση ΑΡΗΣ-ΑΕΚ στο Κλεάνθης Βικελίδης στις 1/12/1996 ο Τραϊανός Δέλλας έκανε ντεμπούτο στα γκολ στην Α’ Εθνική, σκοράροντας δύο σημαντικά τέρματα που υπέγραψαν την μεγάλη νίκη-ανατροπή του ΑΡΗ απέναντι στην Ένωση.

Αυτή την ιστορική αναδρομή κάνει η Nova στην επίσημη ιστοσελίδα της, θυμίζοντας ότι με δύο γκολ του “Κολοσσού” στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης ο ΑΡΗΣ κατάφερε να ανατρέψει το 1-2 του πρώτου 45λέπτου και να πάρει σπουδαία νίκη.

Μάλιστα αυτή ήταν και η μοναδική φορά που ο Δέλλας σκόραρε δύο τέρματα σε ένα παιχνίδι.