Στο… 96′ με καραμπόλα (2-1) ο ΠΑΟΚ

Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, ο επόμενος αντίπαλος του ΑΡΗ για το πρωτάθλημα της Super League, κατάφερε και πήρε τη νίκη κόντρα στον Ατρόμητο (2-1), ο οποίος αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του αρχηγού του, Κυριάκου Κιβρακίδη.

Το σκορ άνοιξε στο 12ο λεπτό ο Κούρτιτς… από την άσπρη βούλα, αφού στον ΠΑΟΚ, το VAR δίνει εύκολα το πέναλτι.

Το παιχνίδι είχε αρκετές φάσεις, με τον Κυριάκο Κιβρακίδη να βλέπει την δεύτερη κίτρινη-κόκκινη για δυνατό μαρκάρισμα.

Ο ΠΑΟΚ έκανε το 2-0 αλλά το γκολ ακυρώθηκε μέσω VAR για οφσάιντ επάνω στον Μπίσεσβαρ. Στο 92′, ο Τζοβάρας πάγωσε τη Τούμπα, αφού με ένα δύσκολο τελείωμα νίκησε τον Κοτάρσκι για το 1-1.

Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Νάρεϊ επιχείρησε ένα σουτ από κακή γωνία, αλλά η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και κατέληξε στη κλειστή γωνία του Γιαννιώτη.

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Βιεϊρίνια (Σάστρε 70΄), Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Τσαούσης, Κούρτιτς (Σβαμπ 80′), Ντάντας (Μπίσεσβαρ 76΄), Αουγκούστο (Φ.Σοάρες 80′), Νάρεϊ, Α. Ζίβκοβιτς, Μπράντον Τόμας (Ολιβέιρα 63′)

Ατρόμητος: Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Σουάρεθ, Χατζηισαΐας, Ντε Μποκ, Γκονζάλεζ, Κουέν, Μουνίθ (Οικονομίδης 92′), Τζαβίδας (Ροτάριου 63′), Κλωναρίδης (Τζοβάρας 80′) Ρομπάιγ (Κάρτανσιον 63′)