Το τραγικό δεύτερο ημίχρονο και μια απόφαση που ίσως άλλαξε το ματς!

Ο ΑΡΗΣ ήταν αποκαρδιωτικός στο Αγρίνιο και φυσιολογικά γνώρισε την ήττα με 3-1 από τον Παναιτωλικό. Αποκορύφωμα ήταν η κάκιστη εμφάνιση και η εικόνα φαντάσματος που παρουσίασαν στο δεύτερο ημίχρονο της χθεσινής αναμέτρησης.

Νωρίτερα όμως υπάρχει μια φάση που ίσως άλλαζε την ροή του αγώνα. Οι “Κιτρινόμαυροι” έχουν κάθε λόγο να φωνάζουν για το πέναλτι που δεν δόθηκε στον Ιτούρμπε στο 30ο λεπτό, αφού θα του δινόταν η ευκαιρία να πάρει το προβάδισμα, κάτι που ενδεχομένως να άλλαζε την ροή του αγώνα.

Ακόμα και αυτό όμως δεν δικαιολογεί την τραγική εικόνα της ομάδας στο δεύτερο ημίχρονο της χθεσινής αναμέτρησης. Μια λάθος απόφαση της διαιτησίας για την οποία φτάσαμε να βλέπουμε τους τηλεδιαιτητές Κάκο και Σπάθα να δηλώνουν ότι ήταν καθαρό πέναλτι.