Tρομερός Ρονάλντο, έφτασε τα 903 γκολ ο Ρονάλντο

Εντός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα της Saudi Pro League πανηγύρισε η Αλ Νασρ επί της Αλ Ουέντα με 2-0, σκαρφαλώνοντας με αυτόν τον τρόπο στη 2η θέση πίσω από την Αλ Χιλάλ.

Η ομάδα του Πιόλι προηγήθηκε λίγο πριν το ημίχρονο με τον Άνζελο να ανοίγει το σκορ στο 41′. Παρότι όμως η Αλ Νασρ διατηρούσε περισσότερο την μπάλα στην κατοχή της και ήταν πιο απειλητική, ο κίνδυνος της ισοφάρισης δεν είχε απομακρυνθεί.

Αυτό το πρόβλημα έλυσε ο Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος με μία εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-0 στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης, εξασφαλίζοντας το τρίποντο για την ομάδα του, ενώ παράλληλα ο ίδιος έφτασε τα 903 τέρματα στην καριέρα του και απέχει πλέον μόλις 97 από τον απόλυτο στόχο των 1.000 γκολ καριέρας.