Χρυσό μετάλλιο για Καραλή, όγδοη νίκη για Πεσιρίδου

Ακόμα ένα μετάλλιο πρόσθεσε στην τροπαιοθήκη του ο Εμμανουήλ Καραλής, καθώς κατέκτησε το Χρυσό στο άλμα επί κοντώ στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου, με 5,55.

Ο αθλητής του Ολυμπιακού, μπορεί να είχε ένα μικρό πρόβλημα με την φορά του, ωστόσο δεν ήταν αρκετό για να του στερήσει την πρώτη θέση. Τη 2η θέση με 5,35μ κατέκτησε ο Πέτρος Χατζίου, ενώ στην 3η θέση βρέθηκε ο αθλητής του Άρη, Ιωάννης Ρίζος με 5,25μ.

Η Ελισάβετε Πεσιρίδου κατάφερε να πάρει την όγδοη νίκη της, καθώς κατέκτησε την πρώτη θέση στα 100μ. εμποδίων , ενώ η αθλήτρια του ΑΟ Κάλλιστος, βελτίωσε το φετινό της ρεκόρ με χρόνο 13,18.

Στο ίδιο αγώνισμα, τη 2η θέση κατέλαβε η αθλήτρια της ΑΕΚ, Αναΐς Καραγιάννη, η οποία δημιούργησε και προϋποθέσεις για καλές επιδόσεις στο μέλλον.

ALLABOUTARIS TV! ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΤΙΣ 20:00 ΣΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΤΟΥ ALLABOUTARIS.GR ΣΤΟ YOUTUBE!