Φιλική ήττα για την Ουγγαρία του Κόρχουτ

Ο ποδοσφαιριστής του ΑΡΗ αντικαταστάθηκε στο 75ο λεπτό

Το γρήγορο προβάδισμα της Ουρουγουάης ήταν αρκετό για να επικρατήσει με 2-1 στην “Πούσκας Αρένα” επί της Ουγγαρίας. Ο Καβάνι άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό του αγώνα, ενώ έξι λεπτά αργότερα ο νεαρός επιθετικός των Λος Άντζελες, Μπράιν Ροντρίγκεζ διπλασίασε τα τέρματα των “σελέστε”. Ο έμπειρος επιθετικός της Μάινζ, Άνταμ Σάλαι μείωσε άμεσα το σκορ για τους “Μαγυάρους”, το οποίο ήταν μάλιστα και το τελικό σκορ της αναμέτρησης. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρωτοβουλία ως το τέλος της αναμέτρησης.

Ουγγαρία(Ρόσι): Ντιμπούζ, Μπέσε, Μπαράθ, Λανγκ, Κόρχουτ (Νάγκι Ζ. 75′), Κάλμαρ (Χόλμαν 83′), Βίντα, Ντζιούζτσακ (Κόβακς 54′), Σομποζλάι (Νάγκι Α. 68′), Βάργκα, Σαλάι (Φεσζέσιν 60′)

Ουρουγουάη(Ταμπάρες): Μουσλέρα, Βίνα (Λασάλτ 68′), Γοδίν, Κόατες, Γκονζάλεζ, Λοζάνο, Μπεντακούρ (Βεντσίνο 53′), Βαλβέρδε (Τορρέιρα 68′), Ροντρίγκεζ (Περέιρα 82′), Καβάνι (Στουάνι 74′), Σουάρεζ (Γκόμεζ 45′)