LIVE: ΚΑΟΔ-ΑΡΗΣ 59-66 (Τελικό)

Το AllAboutARIS βρίσκεται στo "Δ.Κραχτίδης" και θα σας παρουσιάσει σε ζωντανό χρόνο την εξέλιξη του παιχνιδιού του στη Δράμα…

Με μοναδικό στόχο την νίκη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος θα παραταχθεί ο ΑΡΗΣ στο σημερινό παιχνίδι. Ο Βαγγέλης Αγγέλου για το σημερινό παιχνίδι δε μπορεί να υπολογίζει στις υπηρεσίες του Τζέρεμι Χαντ, ενώ ο Ζήσης Σαρικόπουλος είναι κανονικά στην αποστολή.

Στο γήπεδο για λογαριασμό της ΚΑΕ ΑΡΗΣ βρίσκεται ο πρόεδρος, Λευτέρης Αρβανίτης, και το μέλος της διοίκησης, Χρήστος Γαλιλαίας. Παράλληλα, το “παρών” δίνει και ο Θόδωρος Κουρόγλου παρά την πρόσφατη απώλεια του αδερφού του. Ο κόσμος του ΑΡΗ για ακόμα μια φορά βρίσκεται στο πλευρό της ομάδας και πήρε τη θέση του στις κερκίδες χωρίς να συμβεί το παραμικρό.

Η πεντάδα του ΑΡΗ αποτελείται από τους Αθηναίου, Χαρίση, Πελεκάνο, Μποχωρίδη και Βεζένκοφ. Λίγα λεπτά μένουν για την έναρξη της αναμέτρησης.

Το παιχνίδι ξεκίνησε. Παρακολουθήστε παρακάτω την εξέλιξη της αναμέτρησης.

14-9 καλάθι και βολή για τον ΚΑΟΔ
14-11 με Τσακαλέρη, 3.32 πριν τη λήξη της πρώτης περιόδου.

33-28

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.Ο ΑΡΗΣ βρίσκεται πίσω στο σκορ για πέντε πόντους, παρότι έτρεξε ένα σερί 9-0 στο δεύτερο δεκάλεπτο. Οι “κίτρινοι” έχουν ξεσπάσματα μέχρι στιγμής. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Βαγγέλη Αγγέλου πρέπει να σταθεροποιήσει την απόδοση της.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Η πεντάδα του ΑΡΗ αποτελείται τους Χαρίση, Γκίκα, Βεζένκοφ, Πελεκάνο και Αθηναίου

59-66 με Πελεκάνο

Λήξη του παιχνιδιού. Ο ΑΡΗΣ κατάφερε να πάρει την νίκη στη Δράμα και να ξεκινήσει με το… δεξί το φετινό πρωτάθλημα. Σημαντική νίκη για την ομάδα του Βαγγέλη Αγγέλου, η οποία έχει δύο νίκες σε ισάριθμα επίσημα παιχνίδια.