Ισόπαλη η Κ-20 στο Αγρίνιο

Ισόπαλοι οι "κίτρινοι" με τους Αγρινιώτες

Ισόπαλη με 3-3 αναδείχθηκε η Κ-20 του ΑΡΗ με την αντίστοιχη του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο, σε εξ αναβολής παιχνίδι για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 22 με τον Κοντογιάννη`, ενώ στο 36` πήραν προβάδισμα δόυ τερμάτων με τον ίδιο παίκτη. Με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου και πιο συγκεκριμένα στο 48` ο ΑΡΗΣ μείωσε σε 2-1 χάρη σε τέρμα του Σόμπλιου, δύο λεπτά αργότερα όμως οι γηπεδούχοι πέτυχαν και τρίτο τέρμα με τον Μήλιο. Οι “κίτρινοι” μείωσαν εκ νέου στο 60  με τον Σόμπλιο`, ενώ στο 80` διαμόρφωσαν το τελικό 3-3 χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λεμονή.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Αργύρης, Κωστακιώτης, Κωνσταντινόπουλος, Χαντάκιας, Κοζάκης, Βασιλάρης, Καμμένος (59` Σιώρος), Ζαρκάδας (85` Αθανασίου Ν.), Κολοκοτρώνης, Μήλιος, Κοντογιάννης (70` Μωραΐτης)

ΑΡΗΣ: Γρηγοριάδης, Στατής, Μπάμπης, Μπιμπισίδης, Φούσκας (72` Χατζηβλασίου), Μουτζίκος (46` Σόμπλιος), Ρότα, Λεμονής, Ντούγκας, Κτιστόπουλος, Βασιλούδης