Τα… χρειάστηκε αλλά δεν «κόλλησε»! (vid)

Δύσκολη η νίκη του ΑΡΗ απέναντι στην ομάδα της Χαλάστρας, στο μεταξύ τους παιχνίδι για τον 1ο γύρου του φετινού πρωταθλήματος

Ο ΑΡΗΣ φιλοξενείται σήμερα από τον Καμπανιακό, ο οποίος του έβαλε αρκετά δύσκολα στο παιχνίδι το 1ου γύρου, στο «Κλεάνης Βικελίδης».

Η ομάδα της Χαλάστρας αιφνιδίασε τους γηπεδούχους με το γκολ του Κουντουρά από απευθείας εκτέλεση κόρνερ, μόλις στο 11ο λεπτό. Η απάντηση για τον ΑΡΗ ήρθε στο 43′, με τον Καπνίδη να παίρνει το ριμπάουντ από την απόκορυση του Κηπουρού στο σουτ του Ντούνη και να ισοφαρίζει από κοντά σε 1-1.

Στην επανάληψη ο ΑΡΗΣ έψαξε επίμονα το γκολ που θα του έδινε την νίκη και χρειάστηκε να περιμένει μέχρι το 84′ για να το πετύχει. Ο Κυβελίδης σέντραρε για τον Τάτο που κινήθηκε έξυπνα μέσα στην περιοχή και με κοντινή κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για τους «κίτρινους».

Θυμηθείτε στην Yellow TV πως εξελίχθηκε το παιχνίδι των δύο ομάδων, για τον 1ο γύρο του πρωταθλήματος.