Πόλο: Η κλήρωση των πρωταθλημάτων Εφήβων και Νεανίδων

από AllAboutARIS

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα (20/1) οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Εφήβων και Νεανίδων.

Οι Έφηβοι του ΑΡΗ θα συμμετάσχουν στον Όμιλο Θεσσαλονίκης, με τους ΚΕ Κοζάνης, ΠΑΟΚ, ΟΦΘ, Νέο Ηρακλή. Οι Νεάνιδες, από την πλευρά τους, θα αγωνιστούν επίσης στον Όμιλο Θεσσαλονίκης, με τους ΠΑΟΚ, Νέο Ηρακλή, ΟΥΚ Βόλου.

Οι Όμιλοι της Α’ Φάσης στα δύο πρωταθλήματα:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ (3-5 Φεβρουαρίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ηλυσιακός, Άρης Νίκαιας, ΓΣ Ηλιούπολης, Τρίτων Αμαρουσίου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΑΕΚ, ΠΕΚΕ Βροντάδου, Υδραϊκός, ΣΚ Ροή

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΓΣ Περιστερίου, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Καλαμακίου, ΝΟ Χίου, Μίλων

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμπιακός, Νηρέας Γέρακα, ΑΟ Πετρούπολης, ΑΕ Χαϊδαρίου

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Απόλλων Σμύρνης, Νηρέας Χαλανδρίου

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Διώνη ΝΑ, ΑΝΟ Αργυρούπολης, Εθνικός Πειραιά, Πανιώνιος

ΟΜΙΛΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ: ΟΦΗ, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Ακαδημία Ηρακλείου

ΟΜΙΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ: Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΟΘΑ Καβάλας, ΝΟ Αλεξανδρούπολης, ΠΑΣ Φοίβος

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΚΕ Κοζάνης, ΠΑΟΚ, ΟΦΘ, Νέος Ηρακλής, ΑΡΗΣ Θεσσαλονίκης

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ: ΝΑΟ Κέρκυρας, Αναγέννηση Λαμίας, ΝΟ Λάρισας, Νηρέας Λαμίας, ΟΥΚ Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου

Στην επόμενη φάση (24-26 Μαρτίου), ΔΕΝ προκρίνεται η τελευταία ομάδα κάθε Ομίλου.

ΝΕΑΝΙΔΕΣ (24-26/3)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμπιακός, Εθνικός, Νηρέας Χαλανδρίου, ΓΣ Περιστερίου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΕ Λαμίας, Άλιμος ΝΑΣ

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Νέος Ηρακλής, ΑΡΗΣ Θεσσαλονίκης, ΟΥΚ Βόλου

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΓΣ Ηλιούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΕ Πατρών, ΝΑΟ Κέρκυρας, Πανιώνιος, Ιωνικός Νίκαιας
Στην επόμενη φάση (26-28/5) ΔΕΝ προκρίνεται η τελευταία ομάδα από κάθε Όμιλο.

Προτεινόμενα Άρθρα

ALLABOUTARIS TV! ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΤΙΣ 20:00 ΣΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΤΟΥ ALLABOUTARIS.GR ΣΤΟ YOUTUBE!

X