Βόλεϊ Ανδρών: Άνετη νίκη (3-0) επί του ΑΟ Αιγιαλέον!

από Γιώργος Γκάτος

Η ομάδα του Σπύρου Γκολίτση έπιασε τα υψηλά στάνταρ της και δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα κόντρα στον πρωτοπόρο του ομίλου, ΑΟ Αιγιαλέον.

Κάπως έτσι, μετά τη νίκη στην Αθήνα κόντρα στον Πανιώνιο, χτίζουν ένα μικρό σερί.

Αναλυτικά, η ενημέρωση του ΑΣ αναφέρει:

Η ομάδα Βόλεϊ Ανδρών του ΑΡΗ κέρδισε με 3-0 σετ τον ΑΟ Αιγιαλέον, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Β’ Φάσης της Pre League.

Η ομάδα του Σπύρου Γκολίτση υποχρέωσε τον αντίπαλό της στην πρώτη ήττα του σ’ αυτήν τη φάση. Ο ΑΡΗΣ έπιασε πολύ καλή απόδοση και με τον Άλμπο να κάνει μεγάλο παιχνίδι, έφτασε στη νίκη χωρίς να χάσει σετ.

Οι «κιτρινόμαυροι» πήραν το πρώτο σετ με 25-21, το δεύτερο με 25-22 και έκαναν άνετα το 3-0, κερδίζοντας και το τρίτο με 25-11.

Τα σετ: 25-21, 25-22, 25-11.

Η σύνθεση του ΑΡΗ: Πεντίδης, Άλμπο, Μάντζιος, Χρηστάκος, Μανωλάκης, Μπρουνέτ, Γκρουμούσας (λ) / Σακκάς (λ), Γιαμακίδης Παπαδόπουλος, Πηλιοκατερός, Κόκκινος, Βακούλης.