Βόλεϊ Ανδρών: Ήττα από την Α.Ε.Κ.

από Σταμάτης Μουρελής

Η ομάδα βόλεϊ ανδρών του ΑΡΗ ηττήθηκε με 0-3 σετ από την Α.Ε.Κ. εντός έδρας, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Pre League, σε ένα αρκετά «κλειστό» παιχνίδι.

Και τα τρία σετ ήταν «κλειστά» με τους «κιτρινόμαυρους» να χάνουν στις λεπτομέρειες. Στο πρώτο σετ, ο ΑΡΗΣ από την αρχή βρισκόταν μπροστά στο σκορ, φτάνοντας και τη διαφορά στο +5, έχοντας κάνει το 17-12. Ωστόσο η ΑΕΚ μετά το 21-18 ισοφάρισε και κατέκτησε το σετ με 24-26.

Στο δεύτερο σετ η ΑΕΚ από νωρίς πήρε προβάδισμα, ο ΑΡΗΣ ισοφάρισε σε 17-17 αλλά στο πιο κρίσιμο σημείο οι «κιτρινόμαυροι» έχασαν τη συγκέντρωσή τους και το έχασαν με 22-25. Στο τρίτο και τελευταίο σετ η ΑΕΚ ξεκίνησε καλύτερα, οι «κιτρινόμαυροι» μείωσαν στον πόντο κάνοντας το 18-19, ωστόσο δεν κατάφεραν να γυρίσουν την εις βάρος τους κατάσταση και ηττήθηκαν με 23-25.

Τα σετ: 0-3 (24-26, 22-25, 23-25).

Φωτορεπορτάζ: EUROKINISSI

ALLABOUTARIS TV! ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΤΙΣ 20:00 ΣΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΤΟΥ ALLABOUTARIS.GR ΣΤΟ YOUTUBE!