Βόλεϊ Ανδρών: Ήττα από τον ΑΟ Αιγιαλέων

Η ομάδα βόλεϊ ανδρών του ΑΡΗ ηττήθηκε με 3-1 σετ από τον ΑΟ Αιγιαλέων εκτός έδρας, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Pre League.

Στο πρώτο σετ οι γηπεδούχοι πήραν ένα μικρό γρήγορο προβάδισμα τριών πόντων (6-3), με τον ΑΡΗ να ισοφαρίζει σε 7-7. Στη συνέχεια μέχρι τα μισά του σετ, το παιχνίδι πήγαινε ισόπαλο με διαρκείς εναλλαγές στο σκορ, ωστόσο οι γηπεδούχοι κατάφεραν πάλι να πάρουν προβάδισμα τριών πόντων (19-16) το οποίο τους έδωσε και το σετ με 25-22.

Το δεύτερο σετ στην αρχή ήταν ισόπαλο (5-5), με τον ΑΡΗ, με ένα σερί 3-0, να κάνει το 5-8. Ο ΑΡΗΣ διατηρούσε τα ηνία του παιχνιδιού (16-17), ωστόσο ο ΑΟ Αιγιαλέων κατάφερε να το γυρίσει (18-17) και να πάρει το σετ με 25-23.

Στο τρίτο σετ ο ΑΡΗΣ έκανε το 0-3, διατηρώντας το προβάδισμα μέχρι τα μισά του σετ. Στη συνέχεια, το παιχνίδι είχε διαρκείς εναλλαγές στο σκορ (17-15, 18-19), με τους «κιτρινόμαυρους» στο πιο κρίσιμο σημείο να παραμένουν προσηλωμένοι και να κατακτούν το σετ με 21-25.

Το τέταρτο σετ το ήθελαν και οι δυο ομάδες, ο ΑΡΗΣ για να ισοφαρίσει σε 2-2 και οι γηπεδούχοι για τη νίκη, με αποτέλεσμα να πηγαίνει ισόπαλο μέχρι και το τέλος του (20-20, 21-21). Αν και ο ΑΡΗΣ ήταν μπροστά με 22-24 δεν κατάφερε να στείλει το ματς στο τάι-μπρέικ και έχασε με 29-27.

Τα σετ: 3-1 (25-22, 25-23, 21-25, 29-27).