Βόλεϊ Ανδρών: Νίκη με ανατροπή επί του Πήγασου Πολίχνης (3-2)

Η ομάδα Βόλεϊ Ανδρών του ΑΡΗ κέρδισε το ντέρμπι με τον Πήγασο Πολίχνης στο τάι μπρέικ (3-2), στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Pre League.

Η ομάδα του Σπύρου Γκολίτση βρέθηκε «με την πλάτη στον τοίχο», αφού έχανε με 1-2 σετ, όμως «γύρισε» τον αγώνα και πήρε τους δύο βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν τι πρώτο σετ με 22-25. Το δραματικό δεύτερο πήγε στον ΑΡΗ με 26-24, ο Πήγασος έκανε το 1-2 με 23-25, όμως οι «κιτρινόμαυροι» έκαναν το 2-2 με 25-20 και πήραν το τάι μπρέικ με 15-12.

Τα σετ: 22-25, 26-24, 23-25, 25-20, 15-12.

Διαιτητές: Αβραμίδης, Μούζουλας, Γραμματεία: Δεληκωστίδου, Παρατηρητής: Καραμπαλάσης.

ΑΡΗΣ (Σπύρος Γκολίτσης): Γκόρτσανιουκ, Πεντίδης, Άλμπο, Μπρουνέτ, Καρατζάς, Γραμμενούδης / Τσαδήμας (λ), Μάντζιος, Γιαμακίδης, Κάββουρας, Μανωλάκης.

ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ (Ηρακλής Θεοδώρου): Κεσεσίδης, Εφραιμίδης, Μποζίδης, Μαυροβουνιώτης, Αλεξίου, Μπαρδούκας / Τσιράκης (λ), Χαριδήμου, Καράτζογλου, Μιχαήλ.

Στους υπόλοιπους αγώνες του Β’ Ομίλου, η Ορεστιάδα έχασε άνευ αγώνα (λόγω κρουσμάτων Covid-19) τον αγώνα με τον Πιερικό με 0-3 σετ, ενώ ο Αριστοτέλης Σκύδρας κέρδισε την Κομοτηνή με 3-0 σετ.