Βόλεϊ Γυναικών: Εκτός έδρας ήττα από το Μαρκόπουλο

Η ομάδα Βόλεϊ Γυναικών του ΑΡΗ ηττήθηκε με 3-0 σετ από το ΑΟ Μαρκόπουλο εκτός έδρας, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Volley League.

Από την αρχή η αποστολή του ΑΡΗ ήταν δύσκολη σε μια δυνατή έδρα και με μια ομάδα η οποία βρίσκεται στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Στο ξεκίνημα του πρώτου σετ και οι δυο ομάδες πήγαιναν πόντο-πόντο με τον ΑΡΗ να μην αφήνει το Μαρκόπουλο να ξεφύγει στο σκορ, ωστόσο στα μισά του σετ, οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα πέντε πόντων (17-12), το οποίο τους οδήγησε και στην κατάκτηση του σετ με 25-18.

Παρεμφερής ήταν η εικόνα και στα άλλα δυο σετ, με τις «κιτρινόμαυρες» να μην τα παρατάνε, αλλά ορισμένα λάθη σε κρίσιμα σημεία του παιχνιδιού, οδήγησαν στην ήττα της ομάδας με 3-0.

Τα σετ: 3-0 (25-18, 25-21, 25-19).