Βόλεϊ Γυναικών: Και το ταξίδι συνεχίζεται!

Ο ΑΡΗΣ έκανε το καθήκον του και πέρασε από την έδρα του Ηλυσιακού (1-3), γεγονός που σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα αποτελέσματα, τον έφερε στην 4η θέση, με πλεονέκτημα έδρας.

Η ΑΕΚ υποχώρησε στην 6η θέση μετά την ήττα της από τον Ολυμπιακό, με την Θέτιδα να κερδίζει τον Πορφύρα και να μπαίνει μπροστά στον δρόμο του ΑΡΗ, στον πρώτο γύρο των πλέι οφς.

Πρόκειται για τις δύο πιο value for money ομάδες του πρωταθλήματος και σίγουρα οι διπλοί αγώνες θα προσφέρουν θέαμα. Ο ΑΡΗΣ είχε επιβληθεί με 3-0 σετ στον πρώτο γύρο, ενώ ηττήθηκε με το ίδιο αποτέλεσμα στις αρχές του 2022, στο πλαίσιο του Β’ γύρου.

Οι “Κιτρινόμαυρες”  έχουν κοιτάξει στα μάτια όλες τις ομάδες του πρωταθλήματος και ακόμα και οι ήττες που έκαναν ήταν στις λεπτομέρειες, με βασικό όπλο την έδρα τους, όπου μετρούν 11 νίκες και 2 ήττες.

Στον πρώτο γύρο αγωνίζονται με πλεονέκτημα έδρας, κάτι που δίνει σίγουρα το προβάδισμα στο σύνολο του Γιάννη Τσαϊρέλη, αφού στην Μίκρα θα βρεθούν αρκετοί φίλοι των “Κιτρινόμαυρων”.