Κολύμβηση: Επιστροφή με μετάλλια από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανοιχτής Θαλάσσης (pics)

Με μετάλλια και αρκετές διακρίσεις επέστρεψαν στη Θεσσαλονίκη οι κολυμβητές και οι κολυμβήτριες του ΑΡΗ.

Αναλυτικά:

“Επέστρεψαν με επιτυχίες και μετάλλια από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανοιχτής Θάλασσης (Open Water) οι κολυμβητές και κολυμβήτριες του ΑΡΗ, που διεξήχθη στη Βουλιαγμένη στις 25-26/5.

Στην 1η αγωνιστική, Σάββατο πρωί, την 4η θέση κατέκτησε ο ΣΑΝΤΟΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ με επίδοση 01:00:55.60

Την Κυριακή την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο στα 10 χιλιόμετρα νέων γυναικών κατέκτησε η εκπληκτική μας αθλήτρια Γκιουζέπα Πετροπούλου Βαρβάρα με επίδοση 02:12:46.10

Η Βαρβάρα Πετροπούλου το είχε κατακτήσει και πέρυσι στο Άστρος Κυνουρίας.

Στις σκυταλοδρομίες επίσης είχαμε επιτυχία με την μικτή Κ19 να κατακτά τη 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο με επίδοση 01:15.46.5.

Επίσης εξαιρετικές επιδόσεις πραγματοποίησαν οι αθλητές μας Σαντόλης Κωνσταντίνος  που κατέκτησε την 8η θέση στα 7.500 μέτρα με επίδοση 01:39:24.00

Επίσης η Βασιλεία Νέτα  κατέκτησε την 4η θέση επίσης στα 7.500 μέτρα με επίδοση 01:44:22.00

Στο σύνολο Πρωταθλήτριες Νέων Γυναικών κατέκτησε η ομάδα μας με τις Βασιλεία Νέτα  και Γκιουζέπα Πετροπούλου Βαρβάρα κατακτώντας 16.00 βαθμούς

Πρωταθλητές αναδείχτηκαν συνολικά και στην κατηγορία Νέων Ανδρών – Γυναικών με συνολική βαθμολογία 23:00 βαθμούς με τους Σαντόλης Κωνσταντίνος, Σαντόλης Δημήτρης,  Βασιλεία Νέτα  και Γκιουζέπα Πετροπούλου Βαρβάρα.

Πολλά συγχαρητήρια στους αθλητές και αθλήτριες μας καθώς και στον προπονητή τους κ. Γιώργο Μαυρίδη.

Δείτε ΕΔΩ το φωτογραφικό υλικό από τον ΑΣ ΑΡΗΣ.