Κολύμβηση: Ολοκλήρωση των Χειμερινών Πανελλήνιων Αγώνων Open με μετάλλια και επιτυχίες

Η τρίτη και τελευταία μέρα (Κυριακή, 19/02) των Χειμερινών Πανελλήνιων Αγώνων Open στην Αλεξανδρούπολη ολοκληρώθηκε με πλήρη επιτυχία για τους αθλητές του τμήματος της κολύμβησης του Α.Σ. ΑΡΗΣ, με ένα αργυρό και δυο χάλκινα μετάλλια.

Συγκεκριμένα, ο Θεόδωρος Ανδρεόπουλος κατέλαβε τη δεύτερη θέση και το αργυρό μετάλλιο στα 100μ. Ελεύθερο Ανδρών με επίδοση 50.19, ενώ το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο αθλητής της ομάδας μας Τσουμάνης Βασίλης με επίδοση 2:07.04.

Επίσης, η μικτή ομαδική ανδρών τερμάτισε στη τρίτη θέση στα 4χ100μ.και κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο. Η μικτή ομαδική ανδρών αποτελούταν από τους, Ανδρεόπουλος Θεόδωρος, Θωμόγλου Σάββας, Σίσκος Απόστολος και Καίκης Μάριος που είχαν επίδοση 03:47.66.

Στα υπόλοιπα αποτελέσματα της ημέρας:

16η Γκιουζέπα Πετροπούλου Βαρβάρα στη γενική κατάταξη, 7η στον μικρό τελικό 100μ. Ελεύθερο με επίδοση 00:59.75