"Μπλακ-άουτ" και ήττα για τις νεάνιδες

Οι νεάνιδες του ΑΡΗ ηττήθηκαν, εντός έδρας, με 66-62 από τον Αστέρα Ιπποδρομίου.

Τα κορίτσια του ΑΡΗ, για 30 λεπτά, είχαν τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα, παίρνοντας μάλιστα και διψήφια διαφορά στο σκορ. Στην τελευταία περίοδο όμως, “κόλλησαν” επιθετικά, έχασαν την συγκέντρωση και την υπομονή τους, με συνέπεια οι φιλοξενούμενες να κάνουν την αντεπίθεσή τους και να πάρουν τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 23-16, 44-33, 54-47, 62-66

ΑΡΗΣ (Συρόπουλος-Σταμολάμπρος): Γκρίτζαλη 22, Ουζούνη, Καρβουνιάδου 2, Λυκίδου 12, Κυρπιζλίδου 14, Ευφραιμίδου 9, Ντερκαραμπετιάν, Μπαξεβανίδου 3.

Αστέρας Ιπποδρομίου-Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη (Παλαμουτίδου-Νικολαΐδης): Σιφναίου 2, Καραγιαννάκη, Τόλη 7(1), Μπαρμπαλιού 15(3), Ιωαννίδου 4, Γκιώργκη, Καραϊσκου, Παπαϊωάννου, Γιαλαμά, Παπαδοπούλου 34, Σταματάκη 4, Καραχρήστου