Πόλο γυναικών: "Βυθίστηκε" από την Ολλανδία και έμεινε εκτός Τόκιο (highlights)

Η Εθνική Πόλο Γυναικών παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων και ηττήθηκε 7-4 από την Ολλανδία, χάνοντας ξανά το εισιτήριο για τους Ολυμπιακούς Αγώνες.

Η Ολλανδία προηγήθηκε με πέναλτι της Μένχελς, όμως η Εθνική απάντησε με τα γκολ των Μαργαρίτας Πλευρίτου και Τσουκαλά, για να ολοκληρωθεί 2-1 η πρώτη περίοδος.

Η Μυριοκεφαλιτάκη πέτυχε το 3-1 με την έναρξη της δεύτερης περιόδου. Οι Ολλανδέζες αντέδρασαν, εκμεταλλεύτηκαν την αστοχία της Εθνικής στην παίκτρια παραπάνω και ισοφάρισαν σε 3-3, με την Ελευθεριάδου να κάνει το 4-3.

Η Μένχελς ισοφάρισε 4-4 και η Φαν ντερ Σλοτ έκανε το 5-4 στην ολοκλήρωση της τρίτης περιόδου.

Στην τέταρτη περίοδο, η Εθνική αδυνατούσε να σκοράρει και συμπλήρωσε 16’ χωρίς γκολ με 0/10 στην παίκτρια παραπάνω. Έτσι, η Ολλανδία με τις Μένχενς και Φαν ντερ Σλοτ διαμόρφωσε το τελικό 7-4.

ALLABOUTARIS TV! ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΤΙΣ 20:00 ΣΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΤΟΥ ALLABOUTARIS.GR ΣΤΟ YOUTUBE!