Διακοπή και… κατάρρευση

Τέσσερις ήττες σε ισάριθμες αγωνιστικές για τους "κίτρινους"

Στην τελευταία θέση της βαθμιολογίας, χωρίς βαθμό, παρέμεινε ο ΑΡΗΣ, μετά την ήττα που γνώρισε από τον ΠΑΟΚ στη Μίκρα, με 1-3 σετ, η τέταρτη του σε ισάριθμες αγωνιστικές.

Οι “κίτρινοι” ξεκίνησαν ιδανικά το παιχνίδι και προηηγήθηκαν με 1-0 σετ, συνεχίζοντας την πολύ καλή τους εμφάνιση μέχρι και τα μέσα του 2ου, έχοντας γενικά καλύτερη εικόνα από αυτή των φιλοξενούμενων. Στο 13-14 το παιχνίδι διακόπηκε για 30-40 λεπτά (http://www.allaboutaris.com/item.asp?id=46126) και μετά την υπερβολική αντίδραση της Αστυνομίας και το αίτημα του διαιτητή, το γήπεδο εκκενώθηκε.

Με την επανέναρξη του ματς οι παίκτες του Γιάτση ήταν σαφώς επηρεασμένοι και κατέρρευσαν αγωνιστικά, απέναντι σε έναν ΠΑΟΚ που έφτασε εύκολα στην κατάκτηση των επόμενων τριών σετ και έφυγε με τη νίκη από τη Μίκρα.

Τα σετ: 25-23, 17-25, 18-25, 17-25.