Την… πλήγωσε ο Μπομπαντίγια

Η Ντόρτμουντ διανύει άσχημες ώρες μετά την νέα ήττα και μάλιστα εντός έδρας από την Άουγκσμπουργκ με 1-0, μιας και οι Βεστφαλοί παρέμειναν ουραγοί στην Μπουντεσλίγκα με 16 βαθμούς.

Η Μπορούσια ήταν κακή και… φλύαρη επιθετικά κόντρα στην φετινή έκπληξη της Μπουντεσλίγκα, την Άουγκσμπουργκ.
Ο πρώην άσος του ΑΡΗ, Ραούλ Μπομπαντίγια ήταν αυτός που… σίγησε το «Βεστφάλεν» όταν με δικό του γκολ στο 50ο λεπτό έκανε το 0-1.
Παρά την αποβολή του Γιάνγκερ της Άουγκσμπουργκ στο 64ο λεπτό, η Ντόρτμουντ δεν μπόρεσε να πάρει ούτε έναν βαθμό παραμένοντας στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με 16 βαθμούς ενώ για την τρίτη στην βαθμολογία Άουγκσμπουργκ ήταν η πρώτη νίκη στην ιστορία της επί της Μπορούσια.
Μάλιστα μετά το τέλος του αγώνα και κάτω από έντονες αποδοκιμασίες, οι Χιούμελς και Βαιντερφέλερ πήγαν στο πέταλο των φανατικών της Μπορούσια προκειμένου να μιλήσουν μαζί σου, να ακούσουν τα έντονα παράπονα τους για την νέα ήττα.