Αποκλείστηκαν από τον τελικό οι κορασίδες

Τα κορίτσια του ΆΡΗ αντιμετώπιζαν σε έναν πολύ σημαντικό αγώνα τον Θερμαϊκό Θέρμης, οπού και αποκλείστηκαν από τον τελικό κυπέλλου της ΕΚΑΣΘ.

Απογοήτευση απο τις “κίτρινες”  που αποκλέιστηκαν απο τον τελικό κυπέλλου της ΕΚΑΣΘ αντιμετωπίζοντας τον Θερμαικό Θέρμης μέσα στην έδρα του.

Ο ΑΡΗΣ που κατέβηκε με επτά μόλις παίκτριες, καθώς δεν είχε στη σύνθεσή του ούτε μία κορασίδα, ξεκίνησε καλύτερα και κατάφερε να προηγηθεί με 12-22 στο 12ο λεπτό. Η Θέρμη απάντησε άμεσα και με σερί 10-0 μέσα σε τρία λεπτά κατάφερε να ισοφαρίσει. Η μεγαλύτερη διαφορά υπέρ των γηπεδούχων έγινε στο 36ο λεπτό (50-46).

Η Γεωργιάδου τέσσερα δεύτερα πριν τη λήξη διαμόρφωσε το τελικό σκορ, καθώς στη συνέχεια οι παίκτριες του ΑΡΗ έχασαν τη μπάλα.

Δεκάλεπτα: 9-15, 26-29, 45-43, 55-53

Διαιτητές: Παπαδοπούλου Χρ.-Σακαλής

ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ (Βαχαροπούλου): Γεωργιάδου 14(2), Τσαλοπούλου 14, Αμπατζίδου 7, Ιγνατίου, Κάνουλα 6, Καζάζη 4, Κουζιόρτη, Ανταβαλή 4, Κυζιρίδου 6.

ΑΡΗΣ(Ατακτίδης-Μαρβάκης): Κιλαζίδου 9(1), Αντωνιάδου Α. 12(1), Τσαμπάκου 2, Ιγγλέζου 9(1), Χρηστίδου 3, Τζιότζιου 2, Αντωνιάδου Σ. 15(3).