Ήττα με κατεβασμένα χέρια

Βαριά ήττα για τις γυναίκες του ΑΡΗ στο Κλεάνθης Βικελίδης για την 5η αγωνιστική.

Με το βαρύ 7-1 ηττήθηκε η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΑΡΗ από τον ΠΑΟΚ στο παιχνίδι για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος που έγινε στο Κλεάνθης Βικελίδης. Η διαφορά δυναμικότητας ήταν εμφανής στο γήπεδο

Η Παντελιάδου στο 18’ ευστόχησε από το σημείο του πέναλτι και άνοιξε το σκορ για το «Δικέφαλο», ενώ η Μάρκου στο 28’ με ωραίο πλασέ διπλασίασε τα τέρματα του ΠΑΟΚ. Στην επανάληψη, ο ΠΑΟΚ  έφτασε να προηγείται με 0-6 στο 57’, σκοράροντας 4 γκολ σε δέκα λεπτά με Πελεκούδα, Μάρκου, Παντελιάδου και αυτογκόλ της Αργυροπούλου. Ο ΑΡΗΣ μείωσε στο 70’ με την Σπυριδωνίδου αλλά η Παντελιάδου στο 80’ έκανε το τελικο 7-1.

ΑΡΗΣ: Γαβριηλίδου, Μισού, Χουτουριάδου, Αργυροπούλου, Κολληγα, Μανταντζή, Βαμπουλια, Τσίτσια, Σπυριδωνίδου, Παράσχου, Γιαμαλή.

ΠΑΟΚ: Παπακωνσταντίνου, Ντιμιτρίγιεβιτς, Βλασιάδου, Χατζηγιαννίδου, Γεωργίου, Κακαμπουκη, Δημητρίου, Γκάτσου (46′ Πελεκούδα) , Παντελιάδου, Χαμαλίδου (57′ Μπράμε), Μάρκου (62′ Γιάννου) .