Προελαύνει το παιδικό του ΑΡΗ.

Ακόμα μια νίκη προσέθεσε στο δυναμικό του το παιδικό του ΑΡΗ, κερδίζοντας εντός έδρας τα Αστέρια με 62-41.

Οι παίκτες του ΑΡΗ, δεν είχαν την δέουσα συγκέντρωση και υπομονή στο παιχνίδι τους στο πρώτο ημίχρονο, δίνοντας την δυνατότητα στους φιλοξενούμενους να πάνε στ’ αποδυτήρια με προβάδισμα πέντε πόντων (25-30).

Στην επανάληψη όμως η εικόνα του αγώνα άλλαξε. Οι “κίτρινοι” ανέβασαν την απόδοσή τους σε άμυνα κι επίθεση, επέβαλλαν τον ρυθμό τους στο παιχνίδι και κατάφεραν να πάρουν με άνεση τη νίκη.

Πρώτοι σκόρερ για τους νικητές ήταν οι Γουναρόπουλος με 17 και Σιδηροηλίας με 15. Απο τα αστέρια ξεχώρισε ο Οικονόμου με 10.

Τα δεκάλεπτα: 14-16, 25-30, 45-34, 62-41.