Βαριά ήττα για τις κορασίδες

Στο πλαίσιο της 13ης εξ αναβολής αγωνιστική του πρωταθλήματος ο αγώνας

Οι κορασίδες του ΑΡΗ  ηττήθηκαν χωρίς να κάνουν καλή εμφάνιση από το προπαιδικό του Απόλλων Καλαμαριάς,το οποίο είναι πρώτο στην βαθμολογία, με το βαρύ σκορ 8-0,για την 13 εξ αναβολής αγωνιστική του πρωταθλήματος τους.

Ο αγώνας αυτός έγινε την Κυριακή 21/2/2016 στις 13:00 στο γηπεδάκι των Planet fc,στο Αγρόκτημα Θέρμης.

Στον αγώνα,οι κίτρινες δεν μπήκαν καθόλου καλά και μέσα στα πρώτα δύο λεπτά του παιχνιδιού δέχτηκαν 2 γκολ.
Στην συνέχεια του αγώνα, οι κίτρινες δέχτηκαν και άλλα δύο γκολ για να λήξει το πρώτο ημίχρονο με 4-0 υπέρ της ομάδας των αγοριών του Απόλλων Καλαμαριάς.

Στο δεύτερο ημίχρονο,οι κίτρινες δεν άντεξαν την πίεση του Απόλλων Καλαμαριάς και δέχτηκαν άλλα 4 τέρματα και έτσι ηττήθηκαν με 8-0.

Στον πάγκο των κοριτσιών του ΑΡΗ κάθισε η προπονήτρια των κορασίδων του ΑΡΗ,η Ρία Κολλήγα.

ΑΡΗΣ(Βήκας):Βήκα(τερματοφύλακας,αρχηγός),