"Κατέρρευσαν" στην επανάληψη οι Νεανίδες

από Κωνσταντίνος Τσίπτσιος

Θετική εμφάνιση από Τσινέκε, Αντωνιάδου

Δεν κατάφεραν να κάνουν το 4 στα 4 οι νεανίδες του ΑΡΗ, καθώς γνώρισαν την ήττα από τον Πρωτέα Βούλας με 71-48.

Οι κίτρινες ήταν κοντά στο σκορ μέχρι το 3ο δεκάλεπτο και έδειχναν οτι μπορούν να συνεχίσουν το σερί, όμως στην επανάληψη η ομάδα του Πρωτέα αύξησε την διαφορά και πήρε την νίκη έχοντας σε πολύ καλή μέρα τις Κολλάτου (15π.) και Ράτζα(14π.).

Η ομάδα των Μαρβάκη – Ατακτίδη φάνηκε να καταρρέει στην τελευταία περίοδο, πράγμα που της κόστισε, καθώς η τελική διαφορά των 23 πόντων δεν αντικατοπτρίζει την συνολική προσπάθεια των νεανίδων του ΑΡΗ.

Θετική εμφάνιση για ένα ακόμη παιχνίδι από την Τσινέκε Ε. που ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 18 πόντους.