Ήττα για τις νεανίδες του ΑΡΗ

Κακό παιχνίδι και άσχημο αποτέλεσμα για τις «κίτρινες»

Οι νεάνιδες του ΑΡΗ ηττήθηκαν από μια δυνατή ομάδα αγοριών,από τους Μπέμπηδες με 7-0,για την έβδομη αγωνιστική του πρωταθλήματος Enjoy the game,εγκεκριμένο από την ΕΠΣΜ.

Στην αρχή, οι κίτρινες κρατούσαν την μπάλα και έλεγχαν το παιχνίδι,μέχρι που δέχτηκαν το πρώτο γκολ στο 10′ της αναμέτρησης.

Στην συνέχεια του αγώνα και με κακή ψυχολογία οι νεάνιδες του ΑΡΗ δέχτηκαν άλλα τρία γκολ στο 13′,στο 20′ και στο 23′ της αναμέτρησης με το σκορ να γίνεται 4-0,όπου ήταν το σκορ του ημιχρόνου, υπέρ του παιδικού των Μπέμπηδων Θεσσαλονίκης!

Στο δεύτερο ημίχρονο,δεν άλλαξε κάτι με τις κίτρινες να δέχονται και άλλα τρία γκολ στο 32′,στο 36′ και στο 48′ της αναμέτρησης.
Έτσι,οι κίτρινες ηττήθηκαν με 7-0 από το παιδικό των Μπέμπηδων Θεσσαλονίκης!

Μετά το τέλος του αγώνα τα κορίτσια του ΑΡΗ ευχήθηκαν χρόνια πολλά στην τραυματία Στέλλα Πολυχρονιάδου,όπου την μέρα του αγώνα 26/11/2016 είχε την ονομαστική της εορτή!
Επίσης,τραυματίες ήταν και δεν αγωνίστηκαν η Πηνελόπη Αναστασιάδου και η Χριστίνα Αγαθαγγελίδου!

ΑΡΗΣ(Κολλήγα):Βήκα(τερματοφύλακας,αρχηγός),
Μπασματζίδου,Θωμαδάκη,Σιδηροπούλου,Παρούση,Σοφιολάκη, Μουστάκη,Καπόν,Κούσκουρα,Τσιάτσου,Σελεμίδου,Κούρο,