Ισόπαλες οι γυναίκες του ΑΡΗ

Λευκή ισοπαλία στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής

Οι κίτρινες ήρθαν ισόπαλες με την Α.Ε. Λάρισας με 0-0 στο πλαίσιο της 9ης εξ αναβολής αγωνιστική και τελευταία του Α’ γύρου του πρωταθλήματος της Α’ Εθνικής 2016-2017.

Οι κίτρινες στο πρώτο ημίχρονο είχαν την κατοχή της μπάλας και δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες με την Ιφιγένεια Γεωργαντζή και με την Jasna Djordjevic,αλλά δεν πέτυχαν κάποιο γκολ και έτσι το ημίχρονο έληξε με 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο,ο αγώνας ήταν ένα παιχνίδι κέντρου χωρίς να γίνονται πολλές φάσεις και τις δύο εστίες.
Έτσι,ο ΑΡΗΣ απείλησε την αντίπαλη εστία δυο φορές με την Κέλλυ Τσιτσιά χωρίς όμως να πετύχει γκολ,με το παιχνίδι να λήγει με 0-0.

Οι κίτρινες είναι 4ες με 13 βαθμούς με 4 νίκες,1 ισοπαλία,3 ήττες και 1 ρεπό σε 9 αγωνιστικές και με γκολ 11-7, μετά την λήξη του Α’ γύρου του πρωταθλήματος της Α’ Εθνικής 2016-2017!

Επόμενος αγώνας για τις κίτρινες είναι στις 12/2/2017,εκτός έδρας ,με τις Ελπίδες Καρδίτσας, για την 11η αγωνιστική και πρώτη του Β΄γύρου του πρωταθλήματος της Α’ Εθνικής 2016-2017!

ΑΡΗΣ(Σπυριδωνίδης):Μαργαρίτη,Djordjevic,