Θριάμβευσαν οι κολυμβητές του ΑΡΗ!

Άφησαν υποσχέσεις για το… μέλλον οι αθλητές και οι αθλήτριες του ΑΡΗ

Σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη «χτυπάει» η καρδιά της «κιτρινόμαυρης» κολύμβησης το σαββατοκύριακο, που μας πέρασε. Συγκεκριμένα, στη διεθνή συνάντηση «AKROPOLIS GRAND PRIX» ο Χρ. Μουζάς κατέκτησε ένα ασημένιο και ένα χάλκινο μετάλλιο στα 400μ. και 200μ. ενώ ο Σάββας Θώμογλου κατέκτησε την 3η θέση στα 200μ. πρόσθιο.

Επίσης, οι αθλητές του «κιτρινόμαυρου» συλλόγου, Μ. Κηρύκου και Β. Τσουμάνης πέρασαν στους τελικούς των αγωνισμάτων τους.

Επίσης, στο Εθνικό κολυμβητήριο η προαγωνιστική ομάδα του ΑΡΗ (ηλικίες 9-12 ετών) κατέκτησε 18 μετάλλια (9 χρυσά-3 ασημένια-6 χάλκινα) στους διεθνείς αγώνες κολύμβησης «Λευκός Πύργος 2017».

Οι ιθύνοντες του κολυμβητικού τμήματος του ΑΡΗ εκφράζουν τα συγχαρητήριά τους σε όλους τους κολυμβητές και κολυμβήτριες της ομάδας για την αγωνιστικότητα που επέδειξαν, αλλά και τις εξαιρετικές τους επιδόσεις.