Άραγε η ΚΕΔ βλέπει τα «όργια» που γίνονται στην  Λάρισα;

Αν κάποιος από την ΚΕΔ παρακολουθεί τον αγώνα της Λάρισας με τον ΑΡΗ, τότε οι Παπαπέτρου, Τσολάκος και Αγραφιώτης δεν θα γλιτώσουν την τιμωρία για την τραγική τους διαιτησία, κυρίως σε βάρος των «κίτρινων».

Η… κακή μέρα φάνηκε από το πρώτο δεκάλεπτο όπου η Λάρισα εκτέλεσε 12 βολές και ο ΑΡΗΣ ΜΗΔΕΝ. Ναι καλά διαβάσατε… μηδέν βολές, έχοντας χρεωθεί ήδη με 9 φάουλ έναντι 4 των γηπεδούχων.

Το… σόου των διαιτητών συνεχίστηκε και στην δεύτερη περίοδο όπου πλέον έπρεπε να δίνουν τα φάουλ της Λάρισας, οι παίκτες της ομάδας βλέποντας τα σφυρίγματα στο πρώτο δωκάλεπτο, άρχισαν να παίξουν πιο δυνατά, θεωρώντας πως η αντίδραση θα είναι η ίδια όπως στα πρώτα δέκα λεπτά.

Το «κερασάκι στην τούρτα» ήταν η τεχνική ποινή στον Γιάννη Καστρίτη με 41 δευτερόλεπτα για το τέλος του ημιχρόνου, όπου ο προπονητής του ΑΡΗ διαμαρτυρήθηκε για… καθαρό φάουλ πάνω στον Κάουαν που σκόραρε για το 44-41. Ας ελπίσουμε στο δεύτερο η εικόνα να αλλάξει…