ΑΡΗΣ-ΠΑΟΚ: Οι βολές του Κάουαν έκριναν το ντέρμπι (hls)

Με όπλο την άμυνα στη τέταρτη περίοδο και δύο εύστοχες βολές του Κάουαν Jr 20″ πριν το τέλος του αγώνα, ο ΑΡΗΣ έφτασε στην μεγάλη ανατροπή κόντρα στον αντίπαλο του, επικρατώντας με 77-76.

Οι “Κιτρινόμαυροι” μπήκαν στη τελευταία περίοδο με -9, όμως ανέτρεψαν την εις βάρος τους κατάσταση και πανηγύρισα νίκη στο ντέρμπι της πόλης.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-21, 39-36, 55-64, 77-76

ΑΡΗΣ (Καστρίτης): Κάουαν 18 (3/6 δίποντα, 2/5 τρίποντα, 7 ασίστ), Λόκετ 2, Νετζήπογλου 16 (6/8 δίποντα), Γουίλιαμς 11 (3), Κέλι 15 (4/11 δίποντα, 6 ριμπάουντ), Τζούστον 12 (8 ριμπάουντ), Σχίζας, Πουλιανίτης 3 (1)

ΠΑΟΚ (Λυκογιάννης): Γκριν 7 (1), Χριστοδούλου 10 (5/6 δίποντα), Καμαριανός 5, ΝτιΛέο 15 (4/5 τρίποντα), Γιάνκοβιτς 6 (6 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Ρίβερς 10 (2 τρίποντα, 8 ριμπάουντ), Λι, Λοβ 9 (1), Μάντζαρης, Τολιόπουλος 10 (1), Ρένφρο 4.