Μπάσκετ Γυναικών: Ήττα του ΑΡΗ από την Πυλαία

Η ομάδα Μπάσκετ Γυναικών του ΑΡΗ γνώρισε την ήττα από την ΑΕ Πυλαίας, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2.

Ήταν η δεύτερη ήττα σε έξι αγώνες για τις «κιτρινόμαυρες». Η Πυλαία είχε ένα ελαφρύ προβάδισμα στην πρώτη περίοδο (15-12) το οποίο αύξησε στο ημίχρονο (29-21). Ο ΑΡΗΣ δεν μπόρεσε να μειώσει (50-36 στο 30’) και να διεκδικήσει τη νίκη στο τέλος.

Διαιτητές: Τσαρδούλιας-Αθανασιάδης Αθ.

Δεκάλεπτα: 15-12, 29-21, 50-36, 67-50

ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Οικονόμου 8, Ιγγλέζου 17(2), Κωστανάκη 23(5), Διαμαντίδου 11, Κοντογιάννη, Κουρατόρα 8(1), Κασαπίδη.

ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Καρβουνιάδου, Κιρπιζλίδου 2, Τζημορώτα 9, Τσιαρσιώτη, Τσαμπούρη 5(1), Κουμαντσιώτου 2, Παπαϊωάννου 12, Παπαχρήστου, Δροσούνη 6, Νταουντάκη, Μιχαηλίδου 14.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 6ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ (4ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ηρακλής-Ιερισσός 93-41
ΑΚ Καβάλας Οι Πάνθηρες-ΜΕΝΤ 59-37
Ασπίς 2001 Ξάνθης-Πανόραμα 58-50
Παναθλητικός-Πανσερραϊκός 58-44