Μυθικό ματς στο Σαν Αντόνιο! (vid)

Το μιο αμφίρροπο παιχνίδι μέχρι στιμγής διεξήχθη στο Σαν Αντόνιο, όπου οι Σπερς κατέβαλαν την αντίσταση των Οκλαχόμα Θάντερ μετά από δεύτερη παράταση (154-147)! Στους 56 πόντους ο Όλντριτζ.

να μαγικό ματς το οποίο διήρκεσε 58 λεπτά είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν όσοι βρέθηκαν στο «AT&T Center» ή επέλεξαν να δουν την αναμέτρηση από τις τηλεοράσεις του. Σπερς και Θάντερ έκαναν κατάθεση ψυχής με την νίκη τελικά να πηγαίνει στους πρώτους μετά από διπλή παράταση.

Η Οκλαχόμα σε δύο περιπτώσεις με τους Γκραντ και Άνταμς μπόρεσαν να στείλουν τον αγώνα σε πρώτη και δεύτερη παράταση αντίστοιχα, όμως το Σαν Αντόνιο πήρε τελικά το ροζ φύλλο. Την καλύτερη εμφάνιση της καριέρας του με 56 πόντους σημείωσε ο ΛαΜάρκους Όλντριτζ, στους 30 πόντους ο Τζορτζ.

Triple double με 24 πόντους, 13 ριμπάουντ και 24 ασίστ ο Ουέστμπρουκ.

Τα δωδεκάλεπτα: 33-23, 70-63, 105-93, 130-130, 141-141 (παρ.1), 154-147 (παρ.2)

Πηγή: sdna.gr