Στα ημιτελικά η Αβελίνο

Η Αρμάνι πήρε το ροζ φύλλο αγώνα και την πολύ δύσκολη πρόκριση στα ημιτελικά των πλέι οφ του ιταλικού πρωταθλήματος

Από την αρχή του αγώνα η Αρμάνι Μιλάνο μπήκε πολύ δυναμικά στον αγώνα με την Αβελίνο και προηγήθηκε με 26-17 στο τέλος του πρώτου δεκάλεπτου. Η συνέχεια ήθελε τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν να μειώσουν τη διαφορά στο σκορ, αλλά κάτι τέτοιο ήταν πολύ δύσκολο.

Το πέρας του πρώτου ημιχρόνου ήθελε την ομάδα του Σιμόνε Πιανιτζιάνι να προηγείται με 47-39 και στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν ακόμα περισσότερο την απόδοσή τους.

Εν τέλει, η Αρμάνι πήρε το ροζ φύλλο αγώνα και την πολύ δύσκολη πρόκριση στα ημιτελικά των πλέι οφ του ιταλικού πρωταθλήματος.

Κορυφαίος για την Αρμάνι ήταν ο Τζέιμς Νάναλι με 25 πόντους, ενώ από κοντά ήταν και ο Νεμάνια Νέντοβιτς με 13.

Για τους ηττημένους πρώτοι σκόρερ ήταν οι Ντιμίτρις Νίκολς και Ντεμόντε Χάρπερ, καθώς αμφότεροι σκόραραν 15 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 26-17, 47-39, 73-60, 92-76