Ο Ήφαιστος "ξέρανε" την ΑΕΚ

Πληρώνοντας ένα μπλακ-άουτ στο τέταρτο δεκάλεπτο, η ΑΕΚ ηττήθηκε 72-68 από τον μαχητικό Ήφαιστο στη Λήμνο, που πέτυχε σπουδαία νίκη στην 3η αγωνιστική της Basket league

Η “Ένωση” παραδόθηκε στον ψυχωμένο Ήφαιστο και έφυγε ηττημένη (72-68) από τη Λήμνο, όπου πλήρωσε την κάκιστη εικόνα της στην τέταρτη περίοδο (24-12 το επιμέρους σκορ).

Η ΑΕΚ ήταν μπροστά στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, έφτασε μέχρι το +12 στα μισά του τρίτου δεκαλέπτου, αλλά βραχυκύκλωσε στο φινάλε και το πλήρωσε.

Μολντοβεάνου (15 πόντοι), Έβανς (14 πόντοι, 13 ριμπάουντ) και Λιτλ (11 πόντοι) οι διακριθέντες της μεγάλης νίκης του Ήφαιστου. Η ΑΕΚ υπέστη τη δεύτερη ήττα της στις τρεις πρώτες αγωνιστικές.

Σαντ-Ρος (12 πόντοι, 7 ριμπάουντ) και Κακλαμανάκης (11 πόντοι) ξεχώρισαν για τους φιλοξενούμενους, που είχαν δύο απουσίες (Γκίκας, Γιάνκοβιτς). Αρνητικός ο Λάνγκφορντ (1/10 εντός παιδιάς).

πηγή: sport-fm.gr