Καμπερίδης: "Καθοριστική η αφλογιστία στην τρίτη περίοδο"

από Αντώνης Γκάτζιος

Ο Σάββας Καμπερίδης, στη συνέντευξη Τύπου μετά τον αγώνα, στάθηκε στην κακή τρίτη περίοδο του ΑΡΗ ο οποίος έμεινε σχεδόν για ένα πεντάλεπτο χωρίς πόντο σ’ αυτό το διάστημα.

Ο κόουτς του ΑΡΗ δήλωσε:

“Δυστυχώς παρότι ξεκινήσαμε καλά το παιχνίδι, από ένα σημείο και μετά χάσαμε τη συγκέντρωσή μας, δώσαμε το δικαίωμα στον Κολοσσό να τρέξει στο γήπεδο και αυτό δημιούργησε τη διαφορά στο πρώτο ημίχρονο. Από το σημείο που αρχίσαμε να παίζουμε με αλλαγές (στην άμυνα) ξαναμπήκαμε στο παιχνίδι.

Ήταν καθοριστικό ότι για 4-5 λεπτά δεν πετύχαμε καλάθι στην τρίτη περίοδο, παρόλ’ αυτά είχαμε την ενέργεια για να ξαναμπούμε στον αγώνα και σε εκείνο το σημείο υπήρξαν 1-2 κακές ή αναποτελεσματικές επιθέσεις που δεν μας έδωσαν τη δυνατότητα να μπούμε πιο ζεστά στο παιχνίδι”.