LIVE: ΠΑΟΚ-ΑΡΗΣ 56-49 (Τελικό)

από Haris Mol

Το AllAboutARIS βρίσκεται στο Κλειστό της Πυλαίας, μεταφέροντας ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα

ΠΑΟΚ-ΑΡΗΣ ή ΑΡΗΣ-ΠΑΟΚ… πράξη 3η για φέτος. Μετά τον προημιτελικό της Πυλαίας και το ματς πρωταθλήματος του Αλεξανδρείου, οι δύο “αιώνιοι” της Θεσσαλονίκης διασταυρώνουν τα ξίφη τους στο Κλειστό της Πυλαίας, με έπαθλο το γόητρο και όχι μόνο.

Από τη μία ο ΠΑΟΚ θέλει να εδραιώσει την παρουσία του στην 4η θέση της βαθμολογίας, με τον ΑΡΗ από την άλλη να βρίσκεται στο “κυνήγι” της πρώτης 6άδας του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι για πρώτη φορά μετά από πολύ καιρό θα αγωνιστούν πλήρεις, σε αντίθεση με τους “κίτρινους”, οι οποίοι μετρούν μία δεδομένη απουσία, αυτή του Ζήση Σαρικόπουλου.

Το AllAboutARIS βρίσκεται στο Κλειστό της Πυλαίας, μεταφέροντας ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα, όπως και το ρεπορτάζ που θα ακολουθήσει μετά το τέλος του.

Το Live του αγώνα

4ο δεκάλεπτο

40` Τέλος αγώνα και ήττα για τον ΑΡΗ με 56-49.
39` 56-49
39` 54-49 1/2 ο Αθηναίου
38` 54-48 1/2 o Ασημακόπουλος
37` 54-47 τρίποντο του Τσόχλα στην εκπνοή της επίθεσης του ΠΑΟΚ
37` 51-47 ο Αθηναίου
37` 51-45 ο Μπόγρης
35` 49-45 ο Τσόχλας
34` 47-45 Συνέχεια στο παιχνίδι και ο ΑΡΗΣ μειώνει αμέσως στους δύο
34` Κροτίδα σκάει δίπλα στον πάγκο του ΑΡΗ, ο διαιτητής διακόπτει το παιχνίδι και στέλνει τους παίκτες των “κίτρινων” στα αποδυτήρια
34` 47-43 ο Τσόχλας
32` 45-43 Κάρφωμα του Χαρίση μετά από ωραία πάσα του Αθηναίου
31` 45-41 ο Τσόχλας

3ο δεκάλεπτο

30` 43-41 ο Βεζένκοφ με τον Μπόγρη κρεμασμένο πάνω του σκοράρει από τα 6,75, μειώνοντας στους δύο με τη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου
30` 43-38 ο Πέιν κλέβει και καρφώνει στον αιφνιδιασμό
29` 41-38 ο Μπόγρης με βολές
29` 39-38 τρίποντο του Ασημακόπουλου και ο ΑΡΗΣ μειώνει στον πόντο. Τάιμ άουτ ο Μαρκόπουλος
27` 39-35 ο Γκίκας με τρίποντο
25` 39-32 ο Μούρτος
25` 39-30 1/2 για τον Μπόγρη από τη γραμμή των βολών
25’ 38-30 2/2 βολές ο Τσαϊρέλης
24’ 36-30 ο Μούρτος
23` 36-27 ο Τσαϊρέλης
21’ 34-27 ο Αθηναίου

2ο δεκάλεπτο

20` 34-25 ο Μούρτος από τα 6,75, με -9 πηγαίνει ο ΑΡΗΣ στα αποδυτήρια για το ημίχρονο
19` 34-22 ο Μπόγρης
18` 32-22 με τρίποντο του Δέδα
18` 29-22 καλάθι από τον Βεζένκοφ, τάιμ άουτ καλεί ο Μαρκόπουλος
17` 29-20 1/2 βολές για τον Μούρτο
16` 29-19 1/2 βολές για τον Πελεκάνο
16` 29-18 με δύο βολές του Μαργαρίτη
16` 27-18
14` 27-15 με τρίποντο του Κούπερ
14` 24-15 2/2 για τον Πελεκάνο από την γραμμή των βολών
12’ 24-13 με δύο εύστοχες βολές του Πέιν
12` 22-13 ο Τσακαλέρης
11’ 22-11 ο ΠΑΟΚ με τον Τσαϊρέλη

1ο δεκάλεπτο

10’ 20-11 στην εκπνοή του πρώτου δεκαλέπτου ο αρχηγός του ΑΡΗ σκοράρει και πάλι, μειώνοντας στους εννιά
10’ 20-9 Δύσκολο καλάθι από τον Ασημακόπουλο
9` 20-7 με καλάθι του Πέιν, μετάν από ασίστ του Κούπερ
8` 18-7 με μία εύστοχη βολή του Πέιν
7` 17-7 μειώνει ο Μούρτος
6’ 16-5 σκοράρει μετά από ώρα ο ΑΡΗΣ, με κάρφωμα του Τσαϊρέλη
6’16-3
5` 10-3 στον αιφνιδιασμό ο Τσαϊρέλης, τάιμ άουτ καλεί ο Μίνιτς
8-3 ακόμα ένα τρίποντο για τον ΠΑΟΚ, αυτή τη φορά από τον Κασελάκη
5-3 με τρίποντο του Κούπερ