Το σάιτ της Μπάνβιτ για την ήττα από τον ΑΡΗ

Το σάιτ των Τούρκων παρέθεσε τη διακύμανση του σκορ και όλοι κατάλαβαν πως ο ΑΡΗΣ κέρδισε δίκαια

“Ψύχραιμα” αντιμετώπισε η επίσημη ιστοσελίδα της Μπάνβιτ, την ήττα της τουρκικής ομάδας από τον ΑΡΗ, στην πρώτη μέρα του “Nick Galis Cup”. Το σάιτ των Τούρκων δίνει -περιγραφικά- την εικόνα του παιχνιδιού, παραθέτοντας και τρεις φωτογραφίες.

Μεταξύ άλλων αναφέρει ότι η Μπάνβιτ ξεκίνησε τον αγώνα προηγούμενη 0-4, αλλά ο ΑΡΗΣ αντεπιτέθηκε κλείνοντας την πρώτη περίοδο στο 16-11. Στη δεύτερη περίοδο η επιθετική δυστοκί των φιλοξενουμένων ήταν ακόμα πιο εμφανής, με αποτέλεσμα το ημίχρονο να ολοκληρωθεί με 35-18.

Στην τρίτη περίοδο η εικόνα δεν άλλαξε, με αποτέλεσμα ο ΑΡΗΣ να διατηρήσει διαφορά 15 πόντων (46-31). Ανάλογη κατάσταση και στο τελευταίο δεκάλεπτο, στο οποίο -σύμφωνα με το “banvitbasketbol.com”- ο ΑΡΗΣ έκανε αυτό που έπρεπε, για να φθάσει στη νίκη με σκορ 66-48.