LIVE: Κόροιβος Αμαλιάδας-ΑΡΗΣ 73-69 (ΤΕΛΙΚΟ)

Στην Αμαλιάδα κόντρα στον νεοφώτιστο Κόροιβο δοκιμάζεται ο ΑΡΗΣ ο οποίος έχει ως στόχο να διατηρήσει το αήττητο του, μιας και η μοναδική του ήττα προήλθε μετά από δικαστική απόφαση. Εκτός ο Γκίκας για τον Δημήτρη Πρίφτη. Το ALLABOUTARIS.COM θα σας μεταφέρει την εξέλιξη του αγώνα αλλά και το ρεπορτάζ

Στην Αμαλιάδα κόντρα στον νεοφώτιστο Κόροιβο δοκιμάζεται ο ΑΡΗΣ για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1, ο οποίος έχει ως στόχο να διατηρήσει το αήττητο του, μιας και η μοναδική του ήττα προήλθε μετά από δικαστική απόφαση. Εκτός ο Γκίκας για τον Δημήτρη Πρίφτη. Το ALLABOUTARIS.COM θα σας μεταφέρει την εξέλιξη του αγώνα αλλά και το ρεπορτάζ.

Έναρξη του αγώνα στην Αμαλιάδα
Η αρχική πεντάδα για τον ΑΡΗ: Πάσαλιτς, Βεζένκοφ, Νειμικ,Τόμας και Ριντ

0-2 με δίποντο Πάσαλιτς ο οποίος κέρδισε και φάουλ
0-3 με βολή Πάσαλιτς
0-5 με δίποντο Ριντ
4-8 με τρίποντο Ριντ
4-11 με τρίποντο Τόμας και ο ΑΡΗΣ στο +7 μετά από σχεδόν τέσσερα λεπτά αγώνα.
4-13 με δύο βολές Τόμας
4-15 με δίποντο Πάσαλιτς, ο ΑΡΗΣ τρέχει ένα σερί 0-10
4-18 με τρίποντο Πάσαλιτς
4-20 με δίποντο Σίμτσακ και ονειρικό ξεκίνημα για τον ΑΡΗ ο οποίοςτρέχει ένα σερί 15-0 και προηγείται με 16 πόντους

25-37 με δίποντο Αντεγκμπόγιε
Τρίτο φάουλ για τον Ριντ πολύ γρήγορα και σημαντικό πρόβλημα για τον ΑΡΗ με τον Αμερικανό να έχει επτά πόντους
31-39 με δίποντο Βεζένκοφ στο 17ο λεπτό
35-42 με τρίποντο Πάσαλιτς ο οποίος έχει 17 πόντους
35-45 με νέο τρίποντο αυτήτην φορά από τον Τόμας
Ο ΑΡΗΣ αν και βρέθηκε στο +10 λόγω λαθών στο τελευταίο λεπτό, προηγείται μόνο με 4 πόντους (41-45) στο τέλος του ημιχρόνου

51-56 με δύο βολές Βεζένκοφ
Ο Κόροιβος κάνει ένα σερί 10-2 και μειώνει στους τρεις πόντους 53-56 με τον Ριντ να κάνει το τέταρτο φάουλ του

63-64 με δίποντο Βεζένφκοφ
66-67 με τρίποντο Βεζένκοφ ο οποίος έχει 21 πόντους και 13 ριμπάουντ στο 37ο λεπτό
70-67 στο 39ο λεπτό
70-69 με δίποντο Βεζένκοφ
Στα 22 δευτερόλεπτα άστοχο τρίποντο Βασίλιεβιτς αλλά οι “κίτρινοι” έχασαν το ριμπάουντ
72-69 στα 16 δευτερόλεπτα