"Συγκεντρωμένοι και πιο δυνατοί "

Οι "κίτρινοι" δεν κατάφεραν να πάρουν την νίκη που ήθελαν στον πρώτο μικρό τελικό για τα πλέι όφς, αλλά πλέον τα βλέμματα στρέφονται στον δεύτερο αγώνα στο "Nick Gallis Hall" έχοντας πλεονέκτημα έδρας παρά το γεγονός ότι το παιχνίδι θα γίνει χωρίς κόσμο.

“Συγκεντρωμένοι και ακόμη πιο δυνατοί” τόνισε ο Αμερικάνος παίκτης του ΑΡΗ για το δεύτερο παιχνίδι που ακολουθεί στο Αλεξάνδρειον Μέλαθρον την Τρίτη 09/06 στις 19:30

Ο πλέι μέικερ του ΑΡΗ δήλωσε:

«Ο ΠΑΟΚ έβαλε κάποια μεγάλα σουτ στο τέταρτο δεκάλεπτο, ορισμένα εκ των οποίων στα τελευταία λεπτά. Επίσης πήραν κάποια πολύ σημαντικά ριμπάουντ στην τέταρτη περίοδο, ικανά για να τους δώσουν τη νίκη. Ήταν ένα παιχνίδι μιας μεγάλης σειράς.

Πρέπει να δούμε τα λάθη μας στο βίντεο και να παρουσιαστούμε ακόμη πιο δυνατοί και με μεγαλύτερη διάρκεια και συγκέντρωση στο δεύτερο παιχνίδι που θα γίνει στην έδρα μας. Πρέπει να έχουμε διάρκεια για 40 λεπτά γιατί οι αγώνες αυτοί στα πλέι οφς κρίνουν ολόκληρη τη χρονιά».