Ο νόμος της Μποντγκόριτσα

Η Μποντγκόριτσα είναι η δύναμη της Μπουντούτσνοστ και αυτό επιβεβαιώθηκε στον αγώνα με την Ούνιξ Καζάν, με τους Μαυροβούνιους να επικρατούν με 73-63.

Η Ούνιξ Καζάν, η οποία υπέστη την δεύτερη συνεχόμενη ήττα της, κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο δεκάλεπτο με 19-20, αλλά μέχρι εκεί. Η συνέχεια ανήκε στην Μπουντούτσνοστ η οποία χάρη στην άμυνα της κυρια΄ρχησε και έκανε την ανατροπή με ένα σερί 8-0 (28-20). Προσωρινά η Ούνιξ ισοφάρισε σε 28-28, αλλά οι γηπεδούχοι έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο στο +5 (37-32). Στο δεύτερο ημίχρονο η Ούνιξ πλησάισε σε 43-42, αλλά ακολούθησε ένα σερί της Μπουντούτσνοστ η οποία προηγήθηκε με 53-44 και με 60-50 στο τέλος της τρίτης περιόδου. Τίποτα δεν άλλαξε στην τελευταία περίοδο, η Ούνιξ πλησίασε μέχρι τους 4 (63-59), αλλά δεν έκανε την ανατροπή.
Τα δεκάλεπτα: 19-20, 37-32, 60-50, 73-63
Μπουντούτσνοστ: Σουάντ Σέχοβιτς 16 (4), Τζαραμάζ 5, Σούμποτιτς 4, Σεάντ Σέχοβιτς 6, Κουκ 2, Μπάσοβιτς 3 (1), ΝΝτραγκίσεβιτς 13 (1), Μάριτς 10, Ρίκιτς 9, Τζόσεφ 5 (1).
Ούνιξ Καζάν: Λάνγκφορντ 21 (1), Πονκρασόφ, Παραχούσκι 10, Κόλομ 2, Λικχοντέι 4, Μπάνιτς, Κουμπάνοφ 4, Πανίν, Καιμακόγλου 8 (2), Ουίλιαμς 11, Μιλάκνις 3 (1).