Με συνοπτικές διαδικασίες η Ούνιξ

Χωρίς ν’ αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα, η Ούνιξ κέρδισε με 71-88, εκτός έδρας, την Στεάουα, σημείωσε την τέταρτη νίκη της στο φετινό Eurocup και διατηρήθηκε στις πρώτες θέσεις της Βαθμολογίας.

Οι Ρώσοι ανεβάζοντας την απόδοσή τους, κυρίως επιθετικά, στο δεύτερο δεκάλεπτο, κατάφεραν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους στο ματς και να «χτίσουν» διψήφια διαφορά στο σκορ. Οι γηπεδούχοι στην επανάληψη προσπάθησαν ν’ αντιδράσουν, όμως η Κιθ Λάνγκφορντ ήταν σ’ εξαιρετική κατάσταση και με διαδοχικά εύστοχα σουτ από μέση και μακρινή πόσταση, διατηρούσε σε απόσταση ασφαλείας την ομάδα του.

Στην τελευταία περίοδο, η Στεάουα παραδομένη και από δυνάμεις δεν μπόρεσε να προβάλει περαιτέρω αντίσταση, δίνοντας έτσι το δικαίωμα στην Ούνιξ να πετύχει μια πολύ άνετη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 25-21, 38-48, 58-67, 71-88