Λίγο ήθελαν Μπακς και Γιάννης

Κάρι και Τόμσον έσωσαν την βραδιά για τους Γουόριορς

Οι Γκόλντεν Στέιτ το περίμεναν ανυπόμονα αυτό το παιχνίδι, καθώς οι Μπακς ήταν που με μια νίκη τους διέκοψαν το αήττητο σερί των πρωταθλητών και του ανάγκασαν στην πρώτη τους –και μοναδική ως τώρα ήττα-. Ωστόσο λίγο έλλειψε ο Giannis και η παρέα του να πληγώσουν για δεύτερη φορά τους «πολεσμιστές».

Οι Μιλγούοκι ήταν μπροστά με 11 πόντους 8 λεπτά πριν το φινάλε, όμως οι Γουόριορς που έχουν συνηθίσει σε ανατροπές γύρισαν το παιχνίδι με πρωταγωνιστές… ποιους άλλους; Στέφεν Κάρι, Κλέι Τόμσον και Ντρέιμοντ Γριν ήταν σε φοβερό βράδυ και οδήγησαν την ομάδα τους στην νίκη με 121-112 και έφτασαν το 26-1!

Ο«Greek Freak» ήταν για άλλη μια φορά θετικότατος, σημειώνοντας 20 πόντους με  9/17 σουτ, μαζεύοντας 6 ριμπάουντ, κάνοντας 4 κλεψίματα, 1 κόψιμο και 3 λάθη σε 36 λεπτά αγώνα.