Ο Τάντιγια Ντραγκίτσεβιτς ήταν από τους κορυφαίους  του ΑΡΗ στην χθεσινή νίκη επί της Έλιος Σανς, προσφέροντας πολλές και σημαντικές λύσεις στην ομάδα του, κυρίως, επιθετικά.

Ο Σέρβος φόργουορντ φαίνεται πως βρίσκει ξανά τον καλό του εαυτό και σε μια περίοδο που η ομάδα τον χρειάζεται, είναι εκεί για να της προσφέρει λύσεις. Για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι (προηγήθηκε το ματς πρωταθλήματος με τον Κολοσσό που σταμάτησε στους 21), ο «Ντράγκι» σημειώνει διψήφιο αριθμό πόντων (17 πόντους με 1/6 δίποντα, 3/4 τρίποντα και 6/6 βολές), δίνοντας μεγάλη «ανάσα» στον ΑΡΗ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο έμπειρος φόργουορντ σίγησε επιθετικά -σημείωσε ένα δίποντο-, αλλά δεν χρειάστηκε να κάνει κάτι παραπάνω, καθώς η ομάδα είχε βρει τον ρυθμό της και με πλουραλισμό στο σκοράρισμα κατάφερε να φτάσει με άνεση στο τελικό 72-54.

Ο Ντραγκίτσεβιτς είναι σε καλή κατάσταση και είναι αναγκαίο για την ομάδα να συνεχίσει τις καλές εμφανίσεις.