Απίθανη Ναντ, σόκαρε την Παρί

Σε ένα παιχνίδι που ελάχιστοι πίστευαν ότι μπορεί να έχει τέτοια τρελή εξέλιξη, η Ναντ με μια ψυχωμένη εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, επικράτησε εντός έδρας 3-1 της πανίσχυρης Παρί Σεν Ζερμέν για την 25η αγωνιστική της League 1 και ανάγκασε την ομάδα του Μέσι, μόλις στην δεύτερη ήττα της φέτος στο πρωτάθλημα!

Μετά και αυτό το αποτέλεσμα, οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στους 59 βαθμούς, χωρίς φυσικά να… κουνηθούν από την πρωτιά θα χάσουν μόνο με «αυτοκτονία», ενώ οι γηπεδούχοι ανέβηκαν στους 38 βαθμούς και την πέμπτη θέση, συνεχίζοντας την δική τους μάχη για την κατάκτηση ενός ευρωπαϊκού εισιτηρίου.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 4′ ο Ραντάλ Κολό, ενώ στο 16′ ο Κουέντιν Μέρλιν διπλασίασε τα τέρματα της Ναντ. Το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Λουντοβίκ Μπλας, ενώ το μόνο που κατάφερε το σύνολο του Ποτσετίνο, ήταν να μειώσει με τον Νεϊμάρ στο 47′, έπειτα από ασίστ του Μέσι.