Μακεδονικός – ΠΑΣ Γιάννινα 3-1: Εύκολη επικράτηση για τους Θεσσαλονικείς

Στις νίκες επέστρεψε έπειτα από την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής ο Μακεδονικός, ο οποίος νίκησε 3-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα στη Νέα Ευκαρπία για την 4η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Super League 2.

Ο Αλέξανδρος Ζαφειράκης έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 7ο λεπτό και ο Πέτρος Γιακουμάκης κλειδωσε τη νίκη για την ομάδα της Θεσσαλονίκης ευστοχώντας σε πέναλτι στο 82′. Ο Μοντόγια ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 στο 90′ ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Τσίνο.

Έτσι ο Μακεδονικός ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας στους 7 βαθμούς, προσπερνώντας τον ΠΑΣ Γιάννινα, που έμεινε για δεύτερο συνεχόμενο ματς χωρίς νίκη.

Την ίδια ώρα, Εθνικός Κεραμιδίου και Διαγόρας έμειναν στο 0-0 και παραμένουν χωρίς νίκη έπειτα από δύο αγωνιστικές στη Super League 2 έχοντας συγκεντρώσει από δύο βαθμούς έκαστος.